• Školský výlet pre 1. stupeň

• Posledné dva mesiace školského roka okrem opravovania známok prinášajú aj príjemnejšie aktivity, jednou z nich sú školské výlety.  Školský výlet majú už za sebou aj žiaci 1. stupňa.

Prvou zastávkou bolo divadlo v Spišskej Novej Vsi, kde sme si pozreli Rozprávky z krivého zrkadla (Andersenove rozprávky). Azda najznámejšie rozprávky dánskeho rozprávkara Cisárove nové šaty, Škaredé káčatko a Kresadlo. Tieto pútavé, vtipné a často dojemné príbehy nesú v sebe silný mravný odkaz – odsudzujú nafúkanosť, hlúposť, pokrytectvo, povýšenosť a nečestné správanie. Poukazujú na to, že inakosť netreba odsudzovať a prinášajú nádej, že dobro víťazí nad zlom.

Ďalej sme pokračovali v prehliadke našej  najmenšej  a najmladšej  ZOO na Slovensku,  kde sme si mohli pozrieť vyše 530 zvierat zo 130-tich druhov. A, samozrejme, príjemným osviežením pre všetkých bola určite zmrzlina.

Po ceste domov sme sa zastavili v detskom ihrisku v Hozelci. V kúzelnom svete plnom zábavy a pohybu si žiaci prišli na svoje a nechcelo sa im vôbec odísť.  Žiaci si vyskúšali množstvo atrakcií: lezecké steny, športové ihrisko, megapreliezačku, atď....

Unavení, ale zato plní krásnych a nezabudnuteľných zážitkov,  sme sa vrátili domov.

Mgr. Daniela Matejková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský výlet pre 1. stupeň.

• BEH OLYMPIJSKÉHO DŇA

• „Rozhýbme sa! Ulice, chodníky, námestia či parky sú naše ihriská!“

Naši žiaci sa behom zapojili do osláv Olympijského dňa, ktoré zastrešuje Slovenský olympijský a športový výbor. Beh preto, lebo je to základný prejav aktívneho  ľudského pohybu. Je jednoduchý a dá sa organizovať všade a takmer  pre všetkých.

Chlapci a dievčatá si v behu po ročníkoch  zmerali svoje sily v prostredí našej obce pod amfiteátrom. Po odbehnutí trasy ich čakalo vyhodnotenie a odmena.

Behom olympijského dňa žiaci strávili pekné dopoludnie, ktoré bolo prospešné pre ich zdravie. Ďakujeme Olympijskému klubu Vysoké Tatry a p. uč. Havrančíkovej  za poskytnutie pekných odmien pre našich žiakov.

Mgr. Katarína Kupčová

Do fotogalérie bol pridaný nový album BEH OLYMPIJSKÉHO DŇA.

• Účelové cvičenie v závere školského roka

• Žiaci 5. - 9. ročníka sa v závere školského roka zúčastnili účelového cvičenia. Rozdelené bolo na dve časti - teoretickú a praktickú.

Štvrtok 1. júna 2023 bol venovaný teoretickej časti. Školáci získali od učiteľov informácie o hasiacich prístrojoch a ich použití, varovných signáloch, práci s mapou, resuscitácii a  zastavení krvácania. Venovali sa i dopravnej výchove a pravidlám počas pobytu a pohybu v prírode.

Vo štvrtok 29. júna 2023 v rámci praktickej časti absolvovali trasu vedúcu od penziónu Dolinka do terénu v jeho okolí a späť. Rozdelení boli do skupín po 4 - 6 členov. Na jednotlivých stanovištiach plnili úlohy, odpovedali na otázky z príslušnej témy a získavali body. Najväčšiemu záujmu sa tešila činnosť na prvom stanovišti, ktoré pre našich žiakov pripravili dobrovoľní hasiči obce. Žiaci tam absolvovali beh pomedzi kužele a striekanie vodou z prúdnice na cieľ.  Na ďalších stanovištiach sa venovali úlohám z oblasti civilnej ochrany, zdravotnej prípravy, pohybu a pobytu v prírode.

K užitočne prežitému dňu prispelo krásne slnečné počasie a nádherná príroda, ktorá sa v okolí školy nachádza.

RNDr. Danica Božová

Do fotogalérie bol pridaný nový album Účelové cvičenie v závere školského roka.

• Beh olympijského dňa

• Olympijský deň si žiaci druhého stupňa pripomenuli vo štvrtok 29. júna 2023.

Úvod bol venovaný  hlavným myšlienkam olympizmu - životnej filozofii vyvážene spájajúcej telesnú zdatnosť, vôľu a ducha v jeden celok. Cieľom olympizmu je úsilie o vytvorenie spôsobu životu, ktorý je založený na radosti z vynaloženého úsilia, dobrých príkladoch a rešpektovaní základných etických princípov. Zmyslom olympizmu je zapojenie športu do procesu harmonického rozvoja človeka s cieľom vytvoriť spoločnosť zachovávajúcu ľudskú dôstojnosť a vyznávajúcu mierové hodnoty.

Beh olympijského dňa bol usporiadaný v teréne v blízkosti  penziónu Dolinka. Dievčatá a chlapci absolvovali bežeckú trasu v skupinách podľa ročníkov, resp. dvojíc ročníkov.

Medzi piatakmi si prvenstvo vybojoval Ján Vernarec z 5.A pred Samuelom Bulavom a Matejom Kondulom (obaja z 5.B). U dievčat piateho ročníka si medailové pozície rozdelili zlatá Karina Mlynárová z 5.A, strieborná Nela Fendeková z 5.A a bronzová Lucia Géciová z 5.B.

Žiaci šiesteho a siedmeho ročníka súťažili spoločne. V kategórii chlapcov sa o prvenstvo podelili súrodenci Erik a Adam Smolárovci. Spoločnosť pri oceňovaní najlepších im robili strieborný Ján Mezovský a bronzový Michal Puška (všetci zo 7.A). U dievčat bola najrýchlejšia Lenka Glejdurová pred Zuzanou Bulavovou (obe zo 7.A) a Olíviou Dilongovou zo 6.A.

Spoločne súťažili i ôsmaci a deviataci. Najrýchlejším chlapcom v tejto skupine bol Marek Glejdura z 8.A. Striebro vybojoval Martin Milan z 8.A. O bronz sa podelili Lukáš Štrbka z 9.A a Ján Fendek z 8.A. Medzi dievčatami prvenstvo vybojovala Petra Kupčová z 8.A pred Viktóriou Paračkovou z 9.A a Patríciou Sitiarikovou z 8.A.

V závere bol za dlhoročnú opakovanú reprezentáciu školy odmenený Lukáš Štrbka z 9.A, ktorému pamätné tričko venovala Mgr. Alžbeta Havrančíková.

RNDr. Danica Božová

Do fotogalérie bol pridaný nový album Beh olympijského dňa.