• Jeseň v záhrade

• K jeseni neodmysliteľne patrí práca v záhrade, zber ovocia a zeleniny. Ani škôlkari nezaháľali a rozhodli sa, že pomôžu v zbere zeleniny tete Jožke. Deti vyberali a vyťahovali repu, mrkvu, petržlen a na neposlušnú kapustu vybrali rýľ. Teta Jožka nám dala z týchto jesenných plodov aj ochutnať. Pochutnali sme si na výbornej a zdravej mrkve. Touto cestou ďakujeme za ochotu a ústretovosť pani Kondulovej, že nám umožnila vidieť a vyskúšať si prácu v záhrade. Veríme, že naši malí záhradkári budú každý rok v jesenných aktivitách pokračovať.

Martina Smolárová

Do fotogalérie bol pridaný nový album Jeseň v záhrade.

• Hasiči v akcii

• Piatok (27.09.2024) bol pre naše deti v materskej škole výnimočný deň. Deti s nadšením sledovali pripravené hasičské autá a hasičov z Dobrovoľného hasičského zboru Liptovská Teplička. Hasiči deťom priblížili svoju náročnú a zodpovednú prácu. Deti si mohli prezrieť a chytiť rôzne prístroje, ktoré hasiči využívajú pri svojej práci. Mali radosť zo striekania z hadice, z nosenia na nosidlách a samozrejme najväčšia radosť bola zo spustenia hasičskej sirény.  Na záver si hasiči pre deti pripravili prekvapenie a previezli ich na hasičských autách do materskej školy. Všetci prežili krásny deň plný nezabudnuteľných okamihov, hasiči boli pre nich veľkou inšpiráciou a vzorom. Ešte raz veľmi pekne ďakujeme všetkým členom Dobrovoľného hasičského zboru Liptovská Teplička, aj za darček v podobe drevených kociek pre každú triedu a sladkosť pre každé dieťa.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Hasiči v akcii.

• BURZA INFORMÁCIÍ A STREDNÝCH ŠKÔL

• Úrad práce sociálnych vecí a rodiny spolu s Centrom poradenstva a prevencie sídliacimi v Poprade organizujú podujatie Burza informácií a stredných škôl pre žiakov deviatych ročníkov ZŠ.

Kedy: 10.10.2024

Čas: od 9:00 hod do 14:00 hod.

Kde: Súkromná SOŠ služieb Poprad - Veľká

Podujatie je učené pre žiakov a ich zákonných zástupcov.

výchovná poradkyňa Mgr. Zuzana Baranová

• Deň nulových emisií a súťaž v chodení na choduliach

• Už od roku 2008  si naša planéta, vďaka kanadskej iniciatíve, 21. septembra aspoň na jeden deň dá pauzu od fosílnych palív a všetkého čo sa vypúšťa do ovzdušia, pretože 21. september si pripomíname ako Deň nulových emisií. Určite viete, že emisie sú všetky škodlivé látky, ktoré sa dostanú do ovzdušia, či už je to dym z komínov domácností alebo fabrík, používanie náterov a lepidiel, chemické čistenie a odmasťovanie, fajčenie, či jeden z najväčších znečisťovateľov  - výfukové plyny z automobilov. Ľudia po celom svete sa v tento deň snažia obmedzovať používanie automobilov a do práce alebo škôl sa vyberú na bicykli alebo pešo. My sme si na tento deň vybrali súťaž v netradičnom, neemisnom dopravnom prostriedku – na choduliach.

Naši výhercovia:

1. miesto – Monika Vrábelová, VII. A

2. miesto – Samuel Bulava, VII. A

3. miesto – Ján Vernarec, VII. A

Mgr. Zuzana Bulavová

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň nulových emisií a súťaž v chodení na choduliach.

• Ul. Štefana Náhalku 396/10
          059 40 Liptovská Teplička