• Víťazstvo našich chlapcov

• 15. mája 2024 sa naši žiaci zúčastnili Okresného kola v školskej atletike chlapcov v Poprade, odkiaľ doniesli prvé miesto. Víťazstvo získali na základe úspechov v jednotlivých disciplínach.  Najlepšie umiestnenie získali Marek Glejdura v skoku do diaľky - 1. miesto a v behu na 60 metrov - 2. miesto, Martin Milan 3. miesto v behu na 800 metrov, Marek Glejdura, Adam Smolár, Michal Puška a Ján Fendek 2. miesto v štafete 4x60 metrov. Adam Smolár a Ján Fendek svojou účasťou vo finále v jednotlivých disciplínach výrazne prispeli k umiestneniu nášho družstva. Naši chlapci týmto postupujú na krajské kolo, kde im želáme veľa úspechov.

Jaroslav Kičák

Do fotogalérie bol pridaný nový album Víťazstvo našich chlapcov.

• Deň matiek v MŠ

• Milujúca, dobrá a starostlivá mamka je najväčším šťastím pre každého z nás. Práve Deň matiek je výnimočnou príležitosťou vyjadriť lásku a vďaku našim mamám za všetko, čo pre nás robia.

Dňa 09. mája 2024 sme v našej materskej škole oslávili sviatok všetkých mám. Deti si pre mamičky pripravili básne, piesne, tanček a divadielko. V závere ich obdarovali aj malým darčekom. Úsmevy a radosť mamičiek boli pre deti tou najlepšou odmenou.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň matiek v MŠ.

• Exkurzia na farme vo Východnej

• Začiatkom mesiaca máj deti z MŠ navštívili farmu v obci Východná. Na biofarme deti nahliadli do prípravy krmiva pre kravy a ovce, pozorovali ako sa dojí mlieko, stretli naživo rôzne farmárske zvieratá a navštívili aj škôlku teliat, kde mali možnosť teliatka aj pohladkať a nakŕmiť.

Zapojili sa do animačného programu - Výroba oštiepku, mleli syrovinu, z ktorej vyrábali samotný oštiepok. Ten si odniesli domov spolu s množstvom zážitkov z návštevy najvyššie položenej farmy na Liptove, kde sa kravičky a ovečky pozerajú na Kriváň.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia na farme vo Východnej.

• Exkurzia na družstve a čistenie okolia pri príležitosti Dňa Zeme

• „Hnevám sa len vtedy, keď vidím odpad. Keď vidím, ako ľudia vyhadzujú veci, ktoré by sme mohli použiť.“ - Matka Tereza

Aj my sa hneváme, keď vidíme odpad okolo seba. Preto sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka rozhodli, že pri príležitosti Dňa Zeme sa zapoja do prospešnej akcie a spoločne vyzbierajú odpad vo svojom okolí. V piatok 10. mája sme uskutočnili akciu, na ktorej sme spojili príjemné s užitočným. Najskôr sme sa všetci spoločne vybrali ulicami našej obce a zbierali sme všetko, čo nepatrí na cestu, chodník, do trávy a do lesa. Boli sme zhrození, čo všetko sú schopní ľudia vyhodiť len tak, na cestu. Našli sme tričká, nohavice, košele, množstvo papierov, sklo, sáčky, ohorky z cigariet a mnoho iného odpadu. Spoločne sme vyzbierali päť vriec odpadu. Takouto prechádzkou sme sa dostali až na miestne PPD, kde sme si spríjemnili náš deň. Na družstve nás privítala pani Ing. Majka Milanová, ktorá nás povodila po areáli. Ukázala nám, aké majú momentálne zvieratá v chlievoch, ktoré zvieratá sú už na pašiach. Spoločne sme nakukli k malým jahniatkam. Potom sme navštívili aj chliev s novonarodenými teľatami a tak trošku sme pomohli s kŕmením zvierat. Napokon sme sa plní zážitkov a s pocitom dobre vykonanej práce vrátili naspäť do školy.

Mgr. Jana Smolárová

Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia na družstve a čistenie okolia pri príležitosti Dňa Zeme.